Для студентів четвертого курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ професор кафедри юридичних дисциплін Олексій Шуміло для проведення бінарного заняття із навчальної дисципліни «Муніципальне право» за темою «Представницькі органи та посадові особи місцевого самоврядування» запросив депутата Буринської міської ради Конотопського району Сумської області Сергія Міненка, який свого часу закінчив ХНУВС.
Сергій Міненко розповів студентам етапи свого шляху до депутатського мандату. Він зазначив, що одними з представницьких органів територіальних громад згідно з Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» є відповідні місцеві ради. На своєму прикладі розповів, який зараз порядок висування депутатів, як формуються партійні списки, яка квота існує для жінок при укладанні таких списків. Студенти довідалися про особливості формування та розвитку інституту старост, тобто старостинських округів згідно ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Окремо розглянули законодавчу новелу щодо введення кваліфікаційної більшості для деяких питань, що віднесені до компетенції місцевих рад. Було наголошено на забороні відчужування комунальних земель під час воєнного стану. Студенти були ознайомлені із деякими положеннями законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про військово-цивільні адміністрації», а також Виборчого кодексу України.

Сумська філія ХНУВС