Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні з метою підвищення рівня компетентності юристів системи надання безоплатної правничої допомоги щодо особливостей правового статусу викривачів, прав та гарантій їх захисту планують проведення двох ідентичних дводенних навчальних тренінгів з питань особливостей забезпечення правничою допомогою викривачів корупції.
Навчання присвячено набуттю навичок у наданні консультацій та правничої допомоги викривачам корупції у захисті й поновленні порушених прав та представленні інтересів викривачів у судовому процесі.
Запрошуємо взяти участь у тренінгу юристів та юристок центрів з надання БВПД.

Дата та місце проведення заходів
07-08 листопада 2023 року у м. Київ, вул. Дмитрівська, 80, правовий клуб PRAVOKATOR.Київ
13-14 листопада 2023 року у м. Дніпро, вул. Левка Лук’яненка, 21А, правовий клуб PRAVOKATOR.Дніпро

Тренерки:
Оксана Броневицька, голова ГО «Фундація інституційного розвитку», адвокатка, співавторка онлайн курсу «На захисті прав викривачів», тренерка з питань захисту викривачів, кандидат юридичних наук, доцент.
Олена Карпова, експертка з питань антикорупційної політики та захисту викривачів ГО «Фундація інституційного розвитку», співавторка коментаря до законодавства про захист викривачів корупції та навчальних курсів з питань захисту викривачів та формування культури викривання, тренерка з питань доброчесності та захисту викривачів.

Програма тренінгу передбачає опрацювання учасниками таких питань:
І день
Роль викривачів у демократичному суспільстві, в т.ч. у запобіганні корупції
Розвиток інституту викривання. Міжнародні стандарти захисту викривачів
Поняття та правовий статус викривача у національному законодавстві
Зміст повідомлення про корупцію та способи повідомлення. Розгляд повідомлень викривачів
Механізм державного захисту викривачів

ІІ день
Особливості надання безоплатної вторинної правничої допомоги викривачам корупції в цивільному та адміністративному процесі
Особливості правового статусу викривача в кримінальних провадженнях та у справах про адміністративні правопорушення
Директива Європейського Парламенту і Ради ЄС про захист осіб, які повідомляють про порушення законодавства Союзу
Практика ЄСПЛ у справах щодо захисту прав викривачів

Крім цього, учасники тренінгу матимуть можливість потренуватися у застосуванні отриманих знань на практиці шляхом роботи в групах над практичними кейсами. А також зможуть обговорити власний досвід з тренерками.

Звертаємо увагу, що офлайн-тренінг передбачає особисту участь у заході. Витрати, пов’язані з проїздом та проживанням учасників відшкодовуються організаторами (проі‌зд лише за наявності квитків: автобус або потяг класу купе, або 2 клас Інтерсіті; проживання для осіб з-поза Києва або Дніпра у готелі (2 доби), харчування згідно з програмою тренінгів).

Запрошуємо долучитись усіх охочих, заповнивши цю анкету https://forms.gle/UzGRmNtsDipQygCx7 не пізніше 23.10.2023.
В офлайн-тренінгу візьмуть участь найбільш вмотивовані учасники, які мають досвід надання правової допомоги такій категорії клієнтів та мають потребу поглибити свої знання з цієї теми.

Учасники, які зареєструються та будуть відібрані на заходи, додатково отримають детальну програму заходу та логістичну інформацію.

Довідково:
Захід проводиться Координаційним центром з надання правової допомоги за сприяння Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) в межах проєкту «EU4Recovery — розширення прав і можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Думки, зауваження, висновки або рекомендації, озвучені під час заходу, належать авторам/спікерам і не обов'язково відображають погляди ПРООН, ООН, Європейського Союзу та/або інших міжнародних партнерів.