У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася дев’ята щорічна науково-практична конференція  «Психологічні та педагогічні проблеми професійної освіти та патріотичного виховання персоналу системи МВС України». Конференцію відкрив перший проректор Харківського національного університету внутрішніх справ кандидат педагогічних наук підполковник поліції Дмитро Швець.

Він передав вітання учасникам конференції від ректора навчального закладу доктора юридичних наук, генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка та побажав учасникам наукового заходу творчого натхнення та результативної роботи. У своїй доповіді Дмитро Швець визначив перспективні завдання відомчої освіти та нагальні напрямки наукових пошуків для забезпечення ефективної професіоналізації працівників поліції, проаналізував співвідношення професійної ідентичності та професійних криз під час фахової підготовки курсантів вищих навчальних закладів МВС України на завершальному етапі навчання.

Професор кафедри теорії та історії держави і права академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Олександр Бандурка у своєму виступі наголосив на важливості поєднання в діяльності сучасного керівника лідерської та керівної складових, стабільного фізичного та психологічного стану, зупинився на питаннях компетентності та повноважень та ін.

Значний інтерес аудиторіївикликав виступ Валентини Мірошниченко – начальника кафедри теорії та історії держави і права та приватно-правових дисциплін ХНУВС доктора педагогічних наук, доцента. Тема її доповіді «Патріотичне виховання майбутніх офіцерів-прикордонників у сучасних умовах».Доповідач висвітлила мотиваційні аспекти формування командирських компетенцій майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі вивчення загальновійськових дисциплін. Звернула увагу на мотивацію, що визначає продуктивність освітньої діяльності у формуванні командирських компетенцій.

У доповіді «Психолого-правові імперативи професійної діяльності персоналу поліції в актах acquis communautaire: стан закріплення і перспективи імплементації» головного наукового працівника центру вивчення проблем адаптації законодавства України до законодавства ЄС юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктора юридичних наук, професора Олексія Проневича  проаналізовано правила етичної поведінки поліцейських, окреслено перспективи новелізації поліцейського законодавства. Виступаючий наголосив, що імплементація закріплених в актах acquis communautaire психологічно-правових імперативів професійної діяльності персоналу поліції є потужним резервом вдосконалення правового регулювання діяльності органів охорони правопорядку.

Традиційно змістовною була доповідь професора кафедри соціології та психології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ доктора психологічних наук, професора Олени Землянської «Організаційна культура підрозділу поліції, її функції та проблема формування». Доповідь Олени Володимирівни продовжила ідеї Олександра Бандурки. Значний інтерес аудиторії викликала доповідь професора цієї ж кафедри доктора соціологічних і кандидата фізико-математичних наук, професора Миколи Саппи «До питання про соціальну тривожність курсантів навчального закладу».

Завідувач науково-дослідної лабораторії (суспільно-політичних проблем) наукового центру Повітряних Сил Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Андрій Злотніков підкреслив у своїй доповіді «Мобільні пункти соціально-психологічного забезпечення як засіб підвищення ефективності правоохоронної діяльності» необхідність активного впровадження мобільних автоматизованих комплексів масового безконтактного впливу для реалізації правоохоронних та бойових завдань з найменшими втратами та несиловими засобами.

Завідувач відділення психологічного забезпечення відділу кадрового забезпечення Національної академії внутрішніх справ кандидат психологічних наук, доцент Оксана Волошина зупинилась на питаннях психологічного забезпечення освітньої та службової діяльності ВНЗ зі специфічними умовами навчання.

Продовжили тему управлінської компетентності, розпочату Олександром Бандуркою,  заступник директора Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, кандидат педагогічних наук Сергій Шевцов та завідувач кафедри соціології та психології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ доктор психологічних наук, професор Олена Євдокимова.

Крім психологічних та педагогічних проблем професійної освіти, піднімалися питання й національно-патріотичного виховання курсантів та студентів у вищих навчальних закладах МВС України. Їм приділила увагу у своєму виступі завідувач кафедри педагогіки та психології факультету № 3 ХНУВС доктор педагогічних наук, професор Олена Федоренко.

Крім науковців Харківського національного університету внутрішніх справ у конференції взяли участь представники інших навчальних закладів України – Національної академії внутрішніх справ (м. Київ), Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький), Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ін. Тези своїх доповідей для участі у конференції надали близько ста вчених із 30 вищих навчальних закладів України, різних установ та організацій – Києва, Харкова, Кривого Рогу, Чернігова, Сєвєродонецька, Хмельницького, Сум. Серед них 16 докторів наук в різних галузях права, психології, педагогіки, соціології тощо. Усі виступи увійшли до збірника матеріалів конференції.