Представники кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 ХНУВС – професор кафедри Андрій Войціховський та викладач кафедри Вадим Мальцев взяли участь у черговій тематичній онлайн-лекції судді Конституційного Суду України Галини Юровської на тему «Поділ державної влади і механізми стримувань та противаг».

Під час лекції доповідачка розглянула історичні та сучасні підходи щодо забезпечення принципу поділу державної влади і механізмів стримувань і противаг. Особливий акцент був спрямований на тому, що конституційний принцип поділу влади без перебільшення вважається основоположним принципом правової держави, засадою конституційного ладу, важливим постулатом державотворення, демократичною цінністю сучасного суспільства тощо. Крім того, Галина Юровська проаналізувала завдання та визначила роль Конституційного Суду України в системі поділу державної влади, зокрема належного місця в механізмі стримувань і противаг в Україні. На підставі порівняльно-правового аналізу повноважень органів конституційної юрисдикції в механізмі стримувань і противаг на прикладі різних демократичних країн, інституційних та правових механізмів взаємодії конституційної юстиції з різними гілками влади сформульовано низку висновків та пропозицій.