Доцент кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Ксенія Юртаєва взяла участь в триденному онлайн-тренінгу з практичного та гендерного виміру конституційної скарги «Недискримінація. Практичний аспект конституційного поняття» в рамках реалізації проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні «Підтримка захисту прав людини через покращення доступу до конституційної юстиції».

Під час проходження тренінгу Ксенія Юртаєва засвоїла теоретичні основи недискримінації в гендерному та гіднітарному аспектах, разом з іншими учасниками дослідила практичний вимір права на недискримінацію, заходи підтримчої дії та релевантні рішення Європейського суду з прав людини з питань дискримінації, пройшла навчання з практики складання конституційних скарг та розглянула основні помилки при складанні конституційних скарг. Наприкінці тренінгу Ксенія Юртаєва взяла участь у дискусії з практичного виміру недискримінації та пройшла підсумкове тестування з практичних аспектів конституційної скарги, гендерної й гіднітарної проблематики та питань протидії дискримінації.