Доцентка кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології навчально-наукового інституту № 5 Олена СОЛОВЙОВА стала учасницею онлайн-курсу підвищення кваліфікації для освітян, управлінців і науковців «Наука ✕ ШІ: нова парадигма», організованому ГО «Прогресильні» та Українським офісом дослідницької доброчесності. Захід був присвячений трансформації наукової діяльності в умовах стрімкого розвитку технологій штучного інтелекту та змінам у науковій культурі.
Програма об’єднала провідних фахівців, дослідників і практиків, які поділилися сучасними підходами до застосування ШІ у науці, обговорили питання етики, прозорості й збереження академічної доброчесності. Відкриті лекції українських і зарубіжних науковців були присвячені трансформації наукових методологій, змінам у підходах до збору та аналізу даних, ролі цифрових інструментів у дослідженнях, а також морально-етичним аспектам використання генеративного ШІ, ризикам і відповідальності під час впровадження інноваційних технологій.
У межах курсу відбулася практична зустріч: учасникам презентували інструменти та поради для ефективного використання ШІ в науково-дослідницькій роботі.
За результатами навчання Олена СОЛОВЙОВА отримала сертифікат підвищення кваліфікації.
ВК ХНУВС