У межах Комплексного пакету допомоги НАТО Україні Програма НАТО з виховання доброчесності провела тренінг для тренерів Національної поліції України. У заході взяли участь представники Департаменту запобігання корупції НПУ, міжнародні експерти, а також уповноважені з антикорупційної діяльності закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, зокрема Харківського національного університету внутрішніх справ.

Залучення представників університетів є надзвичайно важливою, адже такі заклади здійснюють підготовку майбутніх працівників сектору безпеки, зокрема поліцейських, і мають формувати у здобувачів освіти високі стандарти доброчесності та нульову толерантність до проявів корупції.

Протягом двох днів учасники отримали актуальну інформацію про законодавчі зміни у сфері запобігання корупції, ознайомилися з міжнародними підходами до розвитку культури доброчесності та належного врядування, обговорили ризики, пов’язані з корупційними проявами, і ефективні механізми їхнього подолання. Окрема увага була приділена питанням лідерства, репутації інституцій сектору безпеки, прозорості, підзвітності та управлінню конфліктом інтересів.

Національна поліція України презентувала свої напрацювання, зокрема чек-лист доброчесності для кандидатів на посади, ІТ-рішення для моніторингу антикорупційної діяльності та інші інструменти внутрішнього контролю.

Захід став ефективною платформою для обміну досвідом між українськими та міжнародними експертами і засвідчив важливість впровадження стандартів НАТО у систему підготовки кадрів для сектору безпеки.

ВК ХНУВС