Доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 ХНУВС кандидатка філологічних наук Наталія Кобилко виступила спікеркою онлайн-школи «Я обираю українську» від громадської організації «Інноваційні обрії України». Мета курсу – закріпити навички володіння українською мовою в побуті та щоденному спілкуванні. Протягом десяти занять доповідачі занурювали слухачів у світ українських звичаїв і традицій, проводили міжпредметні зв’язки, поєднували теоретичний матеріал із практичними завданнями, урізноманітнюючи процес навчання технічними застосунками.

Програма онлайн-школи охоплювала питання мовленнєвого етикету, мистецтва самопрезентації, діалектизмів і новотворів української мови, комп’ютерного сленгу, лексем на позначення часопросторових понять, етносимволіки, мовного родинознавства, специфіки навчання української мови дошкільнят. Спікерами виступили науковці з різних міст України (Мелітополь, Івано-Франківськ, Суми, Харків, Дніпро, Генічеськ), об’єднані метою популяризації української мови та культури.

Наталія Кобилко презентувала тему «Наліво підеш – себе загубиш, направо підеш – щастя знайдеш» / «Орієнтування в часі і просторі». На тренінгу учасники вдосконалювали вміння орієнтуватися в просторових координатах, розглянули нюанси вживання прийменникових конструкцій на позначення руху й часу. Під час заняття було розглянуто типові лексичні помилки. На закріплення матеріалу учасники виконували вправи, вчилися будувати мовні конструкції на позначення часу й простору.

За результатами онлайн-школи учасники отримали сертифікати підвищення кваліфікації.