СИЛА ЖІНОК – це освітня грантова програма підтримки жіночих ініціатив з обсягом фінансування проєктів учасниць 5,7 мільйонів гривень у 2024 році, спрямована на розвиток компетенцій і згуртування жінок з різних сфер задля вирішення нагальних гуманітарних викликів в громадах, посилення впливу жінок на процеси планування та відновлення.

Цього року гуманітарної допомоги потребуватимуть понад 14,6 мільйона людей, що становить 40% населення України. Про це повідомило Управління Організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних питань. В рамках програми СИЛА ЖІНОК з лютого 2022 року скоординовано зусилля, налагоджено взаємодію між 150 жіночими командами громадянського суспільства, місцевого самоврядування, локального бізнесу; реалізовано 72 жіночі ініціативи та забезпечено нагальні критичні гуманітарні потреби 46 тис. осіб в різних регіонах України. За час програми, використовуючи знання, набуті навички, нові партнерства, організації-учасниці програми надали підтримку більше 600 тис. осіб. Підтримуємо жінок, допомагаємо громадам та місцевим підприємицям!

Заявки на участь в програмі СИЛА ЖІНОК 2024 приймаються від:

активісток та громадських діячок;

представниць органів місцевого самоврядування;

соціально-відповідальних підприємиць (з фокусом на підприємиць, які мають статус ВПО/займаються виробництвом товарів першої необхідності).

Кінцевий термін подачі заявок: 14 квітня 2024. Участь безкоштовна, згідно з відбором.

Подати заявку: https://forms.gle/MGLnxGK8XFMSjyYg7

150 жінок та їх команд отримають освітню, експертну підтримку з фокусом на розвиток власного потенціалу для стабілізації та адаптації роботи до умов воєнного часу, налагодження існуючих та побудови нових партнерств, координацію спільної діяльності з місцевими організаціями, органами влади, бізнесом, міжнародними донорами для забезпечення ефективного реагування на виклики, пов’язані з російською агресією проти України та об’єднання зусиль для відбудови та розвитку.

50 гуманітарних ініціатив учасниць програми отримають фінансування обсягом до 114 тисяч гривень кожна. Загальний обсяг фінансування ініціатив у 2024 році – 5,7 мільйонів гривень.

Фінансування гуманітарних ініціатив учасниць відбувається у вигляді цільової допомоги на закупівлю товарів першої необхідності для цивільного населення. Організатор вітає ініціативи, які водночас підтримують закупівлями місцевих малих виробників, жінок-підприємиць та фермерок. Допомога не виділяється на закупівлю товарів та послуг для військових.

50 жінок-підприємиць отримають додаткові освітні можливості, експертні консультації щодо розвитку та масштабування власної справи, можливість представити свою продукцію для замовлення в рамках програми.

“Народжені бути вільними. Сила єдності. Сила жінок. Жінки громади, влади, бізнесу єдині в боротьбі за незалежність та свободу, правду та гідність. Ми не дамо окупантам позбавити нас майбутнього, знищити українську державу, бо ми незламна, сильна, вільна нація.

Українські жінки-волонтери та підприємиці – надійний гуманітарний тил та основа відновлення України. СИЛА ЖІНОК – програма, народжена з великої любові до людей України. Ми – незламні, справжні та дуже сильні. Спільно ми протистоїмо ворогу, разом відбудуємо наші домівки, відновимо підприємства, проростемо з попелу зеленими паростками. Життя перемагає смерть, а світло – темряву!”, – Дар’я Мустафіна, директорка Інституту партнерства та сталого розвитку, засновниця програми.

Освітня програма для представниць ОГС, ОМС складається з 12 онлайн-тренінгів протягом квітня – червня, 2024. Тематичні блоки:

Сила жінок:

Жіноче лідерство в часи війни. Знайомство зі спільнотою СИЛА ЖІНОК.

Виснаження. Перезавантаження. Відновлення (як стабілізувати свій психологічний та фізичний стан та бути спроможними допомогти оточуючим).

Налагодження роботи команди в нових умовах.

Сила партнерства:

Методи аналізу потреб громади/спільноти.

Механізми та інструменти задоволення потреб.

Налагодження взаємодії громадянського суспільства з місцевою владою та бізнесом.

Належне врядування.

Адвокація.

Сила ініціативи:

Організаційне стратегування в нових умовах.

Проєктний менеджмент.

Фандрейзинг. Програми фінансування для розвитку ініціатив/громад.

Ефективна комунікація та промоція.

Освітня програма для жінок-підприємиць складається з 5 онлайн-модулів протягом квітня – червня, 2024. Тематичні блоки:

Сила жінок у бізнесі. Роль жінок-підприємиць в економічному відновленні України.

Бізнес-планування.

Ефективна бізнес-модель.

Операційний менеджмент.

Сила партнерства. Додаткові можливості фінансування.

Програма буде коригуватися відповідно до запиту учасниць та доповнена індивідуальними експертними консультаціями та менторськими сесіями, нетворкінгом та обміном досвідом між учасницями спільноти, онлайн-зустрічами з лідерками України та світу.

Джерело: www.facebook.com/WMNpower.org