Батумський державний університет імені Шота Руставелі

Факультет права та соціальних наук

Зимова школа Жана Монне в Батумі: «Політичні критерії вступу до ЄС та європеїзація»

20-24 лютого 2024 р. – Батумі, Грузія

Батумський державний університет імені Шота Руставелі запрошує студентів освітніх програм бакалаврату взяти участь у Зимовій школі: «Політичні критерії вступу до ЄС та європеїзація». Зимова школа організована в рамках Модулю Жана Моне «Політичні критерії вступу до Європейського Союзу та європеїзація Грузії, Молдови та України», що фінансується Європейською Комісією в рамках Програми Європейського Союзу Erasmus+. Модуль Жана Моне спрямований на сприяння досконалості у викладанні та дослідницькій діяльності в галузі досліджень Європейського Союзу, зокрема щодо правових та політичних основ процесу вступу до Європейського Союзу та європеїзації Грузії, Молдови та України. Зимова школа розглядатиме такі можливі теми:

Історія розширення ЄС – законодавча база, процеси прийняття рішень та ключові учасники

Копенгагенські критерії (політичні критерії): стабільність інститутів, що гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу та захист меншин;

Угоди про асоціацію Грузії, України, Молдови з ЄС: правові та політичні реформи;

Секторальна європеїзація: Європейський Союз і державна політика в країнах-кандидатах;

Політична поляризація, інститути, вибори, політичні партії та європейська інтеграція;

європеїзація системи правосуддя та верховенства права;

Антикорупційна політика, боротьба з організованою злочинністю та європеїзація;

Європеїзація державного управління, деолігархізація та євроінтеграція;

Свобода слова, медіа, захист прав людини та європейська інтеграція;

Громадянське суспільство та європейська інтеграція України, Грузії та Молдови;

Приклад: європеїзація Грузії, Молдови та України;

Інші пов'язані теми.

Зимова школа проходитиме в Батумському державному університеті імені Шота Руставелі, вул. Руставелі/Ніношвілі, 32/35, Батумі, Грузія.

Лекції Зимової школи вестиме: Малхаз Накашидзе - професор Жана Моне, кафедра Жана Моне Батумського державного університету імені Шота Руставелі. Лекції Зимової школи читатимуть професори з України та Республіки Молдова та інших країн.

У зимовій школі візьмуть участь студенти з університетів Грузії, Молдови та України.

Для участі у зимовій школі студент повинен відповідати наступним вимогам:

Бути студентом бакалавра права, міжнародних відносин, європейських студій, державного управління або суміжної програми навчання;

Знання англійської мови;

Бути мотивованим та зацікавленим у шкільній програмі навчання.

Зацікавлені студенти повинні подати такі документи:

біографію (CV);

Мотиваційний лист (не більше 300 слів);

Сертифікат з англійської мови;

Дедлайн реєстрації: 31 січня 2024 року;

Будь ласка, надсилайте документи на електронну адресу [email protected] і в темі листа вказуйте «Батумська зимова школа Жана Моне».

Відбір кандидатів відбуватиметься у два етапи: 1) Відбір поданих заявок; 2) співбесіда; З обраними кандидатами зв’яжеться не пізніше 10 лютого 2024 року.

Програма зимової школи включає лекції/семінари, дискусії, презентації, кейси. Детальна програма зимової школи буде опублікована пізніше.

Організатор забезпечить харчування (обід) для учасників та безкоштовне проживання для відібраних кандидатів у гуртожитку університету, але фінансування поїздки є відповідальністю учасника.

Після успішного завершення зимової школи учасникам буде вручено міжнародний сертифікат Жана Моне.

Для отримання додаткової інформації зв’яжіться з нами за електронною адресою: [email protected] або відвідайте веб-сайт кафедри Жана Моне

Джерело: https://t.me/NLU1804official