У Харківському національному університеті внутрішніх справ у дистанційному режимі триває науково-практична конференція «Проблеми цивільного права та процесу», присвячена 96-й річниці від народження видатного вітчизняного вченого у сфері цивільного права, професора, доктора юридичних наук, лауреата Державної премії Української РСР, заслуженого юриста України Олександра Анатолійовича Пушкіна. У підготовці конференції взяли участь науковці Харківського національного університету внутрішніх справ, зокрема кафедр цивільно-правових дисциплін факультету № 4 та цивільного права та процесу № 6 та Харківський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація цивілістів України».

Відкрив роботу наукового заходу перший проректор університету доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Дмитро Швець, який зазначив, що проблематика об’єктів цивільних прав, винесених на розгляд учасників конференції, вкрай важлива, оскільки від гармонізації цивільно-правової сфери залежить повноцінне функціонування громадянського суспільства. Цивільно-правові відносини є правовим фундаментом існування особи, сім’ї, колективу в соціально-економічному просторі. Він побажав учасникам конференції плідної роботи та вагомих напрацювань.

Привітала учасників заходу голова Наглядової ради університету, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Єфремова. «Цивілістика – та галузь права, з якою щодня стикається кожен громадянин. Тому надзвичайно важливо, аби законодавство було максимально справедливим, чітким і прогресивним.

Професором Пушкіним, іншими видатними представниками української цивілістики опрацьовано величезну кількість актуальних питань, та час не стоїть на місці і на сьогодні ми маємо низку нових викликів, що, зокрема, продиктовано і обраним Україною курсом на вступ до Європейської спільноти. Тож нам необхідно працювати над новими підходами, щоб у максимально стислі терміни гармонізувати українську цивілістичну науку з передовими світовими зразками. Впевнена, ваше сумлінне ставлення до справи, якій ви присвятили життя, дозволяє впоратися з усіма викликами часу», – зазначила Ірина Єфремова.

У заході взяли участь, виступили з доповідями академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Бандурка, проректор університету доктор юридичних наук, доцент Сергій Бортник, завідувач кафедри цивільного права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого член-кореспондент Національної академії правових наук України (НАПрНУ), кандидат юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Валентина Борисова, завідувач кафедри цивільного права Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік НАПрНУ, доктор юридичних наук, професор Роман Майданик, директор Київського регіонального центру НАПрНУ, член-кореспондент НАПрНУ, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олексій Кот та інші відомі цивілісти. До збірника тез конференції увійшли 89 наукових доповідей і повідомлень.