Старша викладачка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 ХНУВС, кандидатка філологічних наук Наталія Кобилко взяла участь у Міжнародному науковому конгресі «Василь Стефаник і світова культура», присвяченого 150-річчю з дня народження письменника. Організатор заходу – ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Робота конгресу охоплювала два дні та різні локації: у перший день дискусійні панелі проходили в селі Русові, у садибі письменника; у другий – у Центрі інноваційних освітніх технологій (MoPED) Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Дискусійні панелі були присвячені таким питанням: «Василь Стефаник: діалог поколінь», «Василь Стефаник і культурно-історичні контексти», «Василь Стефаник: дискурс інтерпретацій», «Феномен художнього мислення Василя Стефаника: дилема змісту та форми», «Творчість Василя Стефаника в інтертекстуальних горизонтах», «Мовностилістичні особливості художнього світу Василя Стефаника».

У заході взяли участь науковці як з України (Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Чернівці, Львів, Суми, Переяслав, Херсон, Одеса, Луцьк, Снятин, Калуш, Дніпро, Дрогобич, Умань, Острог, Тернопіль, Ужгород, Кривий Ріг, Житомир), так і закордону (США, Польща, Чехія, Угорщина). Панельні дискусії передбачили виступи доповідачів із заявленою проблематикою та активне обговорення всіма учасниками.

За матеріалами Міжнародного наукового конгресу планується видання колективної монографії.