В етносадибі «Лялина Світлиця», що в Опішні на Полтавщині, відбувся культурно-мистецький етнозахід «Колодія величаємо – Весну зустрічаємо!». Модераторкою дійства була етнологиня, провідна популяризаторка української традиційної культури Полтавщини та Слобожанщини, засновниця ЕтноПросвітницького осередку-музею «Лялина Світлиця», старша наукова співробітниця відділу історичної етнології Інституту народознавства НАН України (м. Львів), докторка історичних наук Олена Щербань. До участі у культурно-мистецькому етнозаході долучилася голова циклової комісії філологічних дисциплін Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС Оксана Савченко, яка разом із учасниками дійства отримала неймовірно цікавий, з українськими традиціями та звичаями, унікальний досвід щодо святкування давньослов’янського свята на честь весняного пробудження природи.

Представниця коледжу вдячна за відродження прадавніх традицій, за унікальну можливість, яка переносить нас в минуле і повертає в сучасне з набутими споконвічними, мудрими знаннями і традиціями від наших пращурів. Здобутий досвід щодо збереження народних традицій, звичаїв і культури Оксана Савченко застосовуватиме для підготовки, організації та проведення культурно-мистецьких заходів, навчаючи здобувачів освіти оберігати, любити та шанувати українське минуле. Цінуймо те, що перейшло нам у спадок від наших прабатьків та популяризуємо своє – українське!

КЛК ХНУВС