У Харківському національному університеті внутрішніх справ був проведений Всеукраїнський науково-практичний семінар «Сучасні проблеми та тенденції розвитку кримінально-виконавчого права в Україні», організаторами якого виступили Кримінологічна асоціація України, кафедра кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства, а також сектор дослідження проблем кримінально-виконавчого законодавства Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України.

Відкрив захід начальник кафедри кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства, відповідальний секретар Кримінологічної асоціації України, доктор юридичних наук, професор Олексій Литвинов, який передав вітання учасникам наукового зібрання від ректорату університету, побажав плідної роботи та творчої наснаги, а також зазначив, що цей семінар покликаний показати, що завдяки спільному обговоренню з науковцями та представниками Державної пенітенціарної служби України сьогодні можна ефективно вирішувати проблеми кримінально-правової політики як складової правової політики у сфері протидії злочинності.

У роботі семінару взяли участь представники Кримінологічної асоціації України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, Державної пенітенціарної служби України, Центрального комітету національної Профспілки Державної пенітенціарної служби України, Інституту кримінально-виконавчої служби (м. Київ), Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України, Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, Енергодарського інституту державного та муніципального управління імені Р. Г. Хеноха Класичного приватного університету, Інституту права імені Володимира Сташиса, Національної академії внутрішніх справ, Київського національного торговельно-економічного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, вiддiлу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян прокуратури Київської області, апаратуОвідіопольського районного суду Одеської області, тренінгового центру Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Під час заходу учасники здійснили комплексний аналіз актуальних питань кримінально-виконавчого права, пошук тенденцій розвитку кримінально-виконавчого законодавства України, а також запропонували шляхи вирішення сучасних теоретичних проблем кримінально-правової політики як складової правової політики у сфері протидії злочинності.

За результатами роботи семінару був виданий збірник наукових доповідей, а його учасники отримали сертифікати.