У кожній університетській родині є свої традиції, ритуали, звичаї, що створюють свою особливу мікрокультуру. Наявність традицій свідчить про згуртованість колективу, почуття спільності в ньому. А що може буте краще, ніж об’єднати колектив навколо постаті, до якої ми звертаємось ось вже більше 200 років, кожного разу знаходячи в її словах батьківську пораду, мудру підказку, відповіді на питання, що постійно ставить перед нами життя.

Попри карантин пошукова робота в Харківському національному університеті внутрішніх справ триває. І завдяки зусиллям ініціативної групи факультету № 2 у складі декана факультету №2  Костянтина Гарбузюка, заступника декана Сергія Гіренка, завідувача кафедри українознавства Ігоря Чорного та доценти кафедри українознавства Вікторії Перцевої Навчально-виставковий центр «Шевченко – душа українського народу» поповнився новими цікавими експонатами.

Кобеляцький будинок дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна передав своєму випускникові Сергію Черкаському – курсанту ІІІ курсу ХНУВС авторську роботу свого талановитого вихованця, 12-річного Ярослава Кравченка – «Шевченко на Полтавщині».

Яскраві декоративні тарілки, створені в традиціях петриківського розпису, презентувала зі своєї колекції мистецтвознавиця із Черкащини (м. Канів) Олеся Щербина.

Не дарма говорять, що люди довкола нас, як носії культури, наповнюють унікальним сенсом кожну деталь. Власне завдяки такій взаємодії і створюються дійсно якісні культурні проекти. Свідками й учасниками одного з таких культурних  проєктів є курсанти й викладачі факультету № 2 ХНУВС.