Одним із важливих напрямків діяльностікафедри іноземних мов університету є організація науково-дослідної роботи курсантів. На засіданнях кафедрального наукового гуртка курсанти знайомляться з основами наукової діяльності та вдосконалюють свої знання з фаху та іноземної мови. Засідання гуртка, яким керує старший викладач кафедри Кальченко Т.М., проходять кожного місяця. У цьому навчальному році активну участь в дослідницькій роботі беруть курсанти 1-го курсу. Члени гуртка вчаться проводити дискусії і працювати з іншомовною літературою за фахом, готують доповіді і виступи англійською мовою на науково-практичні конференції. Учасники гуртка оволодівають методикою написання наукової статті, здійснюють інформаційний пошук, вивчають складні мовні явища, роблячи перші кроки до проведення самостійних наукових досліджень.