Доцентка кафедри соціології та психології університету Олена Шахова пройшла підвищення кваліфікації в онлайн-форматі в межах міжнародної довгострокової освітньої програми «Підвищення кваліфікації по гештальт-терапії. Гештальт-підхід в роботі зі складними клієнтами і в роботі з парою і групою». Тренер – Ірена Голуба, гештальт-терапевт, супервізор, тренер Ризького Гештальт Інституту, член ЕАGT, президент Латвійської Асоціації Гештальт-терапії (LGTA), перший президент Латвійського Товариства Психотерапії (LPB).

Гештальт-терапія – це один з найпопулярніших напрямкв сучасної психотерапії, заснований Ф. Перлзом, що інтегрує досягнення гештальтпсихології, психоаналізу і холістичної теорії та передбачає індивідуальну і групову роботу. Гештальт-терапію визначають як допомогу будь-якій людині в пошуку справжньої життєвості, здатності, задовольняючи свої потреби, насолоджуватись життям зараз, «тут і тепер», не відкладаючи радість і щастя на невизначене «коли-небудь потім», прагнути до відкритого і безпосереднього контакту з іншими людьми, до «зустрічі» та близькості.