Зарічним районним судом м. Суми започатковано серію онлайн-зустрічей зі студентами Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Проведено бінарне заняття з дисципліни «Кримінальний процес», в якому взяли участь студенти 3–4 курсів. Співорганізатором бінарного заняття виступила професор кафедри юридичних дисциплін Наталія Горобець.

Суддя Зарічного районного суду м. Суми Микола Шершак розповів студентам про Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), який є електронною базою даних, до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про кримінальні правопорушення та хід досудового розслідування у кримінальних провадженнях. Розповів про те, як відбувається досудове розслідування злочинів: як проводяться слідчі дії, допит, які можуть бути підстави для проведення експертизи тощо. Ознайомив з порядком вручення підозри та особливостями повідомлення про підозру окремій категорії осіб – народним депутатам, генеральному прокурору, судді тощо. Зупинився на питаннях запобіжних заходів, як заходів забезпечення кримінального провадження, що полягають у тимчасовому обмеженні прав людини і мають на меті припинення та запобігання новим кримінальним правопорушенням, забезпечення виконання покладених на особу обов'язків та її належну поведінку. Поінформував про порядок обрання та роботу слідчого судді.

Студенти ставили багато запитань та отримали на них вичерпні відповіді.

Сумська філія ХНУВС