Голова циклової комісії філологічних дисциплін Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Оксана Савченко взяла участь у сьомому Міжнародному гастрономічному етнофестивалі-квесті «Борщик у глиняному горщику», який відбувся в селі Опішня Полтавської області.

Модераторкою та фундаторкою цього заходу була старша викладачка кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури, докторка історичних наук, етнологиня, засновниця етносадиби-музею «Лялина Світлиця» Олена Щербань. На  фестивалі працювали  секції борщів (цього року було зварено аж 70 різновидів авторських борщів господинь з Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Харківської областей)  та весільних короваїв, сім різновидів яких було спечено українськими коровайницями. Учасники художньої самодіяльності відтворювали  весільний обряд виряджання нареченої до шлюбу, працювало містечко майстрів, де кожен міг спробувати себе у якості гончара, пряхи, ткаля, вишивальника.

Заходи такого рівня сприяють об’єднанню спільноти, які цінують, зберігають, передають  надбання пращурів молодим поколінням, адже мова, культура, історія – це ті елементи, на яких тримаються етнічні засади кожного народу.

Кременчуцький льотний коледж ХНУВС