Обравши спеціальність 081 «Право» (спеціалізація «поліцейські»), майбутні слідчі будуть вивчати методику розслідування окремих видів злочинів, складати проєкти процесуальних документів, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, брати участь у поліцейських квестах, тактико-спеціальних навчаннях. Під час навчання використовуються макети кримінальних проваджень, навчальна програма «Єдиний реєстр досудових розслідувань».

Якісно готувати майбутніх слідчих дозволяє спеціалізована матеріально-технічна база університету, зокрема навчальний відділ поліції, криміналістичний полігон, спеціалізовані криміналістичні класи та навчальні аудиторії.

Для посилення практичної складової підготовки слідчого проводяться бінарні заняття, тренінги за участі працівників підрозділів Національної поліції України, Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М. С. Бокаріуса, прокуратури, адвокатури, судових установ.