Колектив Харківського національного університету внутрішніх справ докладає усіх зусиль, щоб територія закладу вищої освіти була гарною й охайною. Кожного року висаджуються нові дерева, кущі, квіти, які милують око яскравою зеленню та барвистим цвітінням. Першими навесні зацвітають сакури,  які прикрашають алею біля головної адміністративної будівлі вишу. Дерева було висаджено за ініціативи ректора університету 2012–2015 рр. Сергія Гусарова. Молоді саджанці добре прижилися на харківській землі, набралися сил й щовесни густо вкриваються ніжними рожевими квітками.

Сакура — відомий символ Японії та японської культури. Японці здавна шанують цю рослину. З часів Мейдзі зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. В наш час зображення сакури використовуються на гербах поліції та сил самооборони Японії. Крім того, сакура є традиційним символом молодості та краси.