Вийшов друком підручник «Судові, правоохоронні, контрольно-наглядові та правозахисні органи України», підготовлений колективом авторів за загальною редакцією доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії правових наук України Сергія Гусарова.

Рецензентами підручника виступили: Клименко Ігор Володимирович – голова Національної поліції, доктор психологічних наук; Москвич Лідія Миколаївна – завідувач кафедри судоустрою та прокурорської діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук професор; Нуруллаєв Ількін Садагат огли – керівник Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України, кандидат юридичних наук.

Колектив авторів: Салманова О. Ю., доктор юридичних наук, професор; Комзюк А. Т., доктор юридичних наук, професор; Завальний М. В., доктор юридичних наук, старший науковий співробітник; Джафарова М. В., доктор юридичних наук, доцент; Коломоєць Н. В., доктор юридичних наук, доцент; Яценко В.П., кандидат юридичних наук, доцент; Казанчук І. В., кандидат юридичних наук, доцент; Пабат О. В., кандидат юридичних наук, доцент; Кириченко О. Ю., кандидат юридичних наук, доцент; Гарна-Іванова І. О., кандидат юридичних наук, доцент; Салманов О. В.

У підручнику в систематичному вигляді розкриваються поняття та зміст судової, правоохоронної, контрольно-наглядової та правозахисної діяльності, види, завдання та функції судових, правоохоронних, контрольно-наглядових та правозахисних органів, їх компетенція, підпорядкованість і особливості взаємодії, правовий статус посадових осіб цих органів.

Підручник стане в нагоді курсантам, студентам, слухачам, викладачам, ад’юнктам, аспірантам закладів вищої освіти юридичного профілю, науковцям і практичним працівникам.