Доцент кафедри поліцейської діяльності та публічного адміністрування майор поліції Мар’яна Качинська разом із представниками груп швидкого реагування на випадки домашнього насильства лейтенантом поліції Катериною Швед та лейтенантом поліції Сергієм Татаріновим у рамках дисципліни «Запобігання та протидія домашньому насильству» провели лекційне заняття на тему «Ідентифікація жорстокого поводження із тваринами як форма превенції домашнього насильства».
Під час заняття було розглянуто міждисциплінарний підхід щодо профілактики явища домашнього насильства, проаналізовано феномен зв’язку домашнього насильства, жорстокого поводження із дітьми, насильства над жінками та жорстокого поводження із тваринами. Разом із присутніми лектори проаналізували сучасні надбання зарубіжних вчених у сфері виявлення домашнього насильства. Окрема увага була звернута на появу першої у світі організації захисту прав дітей у 1875 році (Нью Йоркське товариство з попередження насильства над дітьми), яка виникла як результат руху захисту прав тварин. Була розглянута судова справа щодо жорстокого поводження із малолітньою Мері Елен Вільсон.
Лектори розглянули врахування факторів жорстокого поводження з тваринами при оцінці ризику вчинення домашнього насильства відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України № 369/180 від 13 березня 2019 року «Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства».
Лекція пройшла у формі активного діалогу.