На базі Харківського національного університету внутрішніх справ розпочався міжнародний тренінг з питань пошуку та убезпечення радіоактивних джерел за підтримки та участі представників Управління радіологічної безпеки Міністерства енергетики США, МВС України, Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ України).

Мета тренінгу – підтримання зусиль МВС України з невійськової деокупації Донбаського регіону та підготовка до проведення командно-штабних навчань «Донбас-2019. Механізм малих кроків».

Відкрили тренінг ректор університету полковник поліції Дмитро Швець, заступник директора Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу – начальник управління Геннадій Гончарук, тематичний експерт/тренер з пошуку та убезпечення радіоактивних джерел Арагонської національної лабораторії Роман Кан. Серед учасників тренінгу –  представники Національної поліції України, Національної гвардії України, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, Державної установи «Центр превентивної медицини Міністерства внутрішніх справ України», Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Тренінг триватиме протягом п’яти днів та включатиме як настільні вправи так і проведення польових занять. Після закінчення тренінгу його учасники отримають сертифікати.