Доцент кафедри соціології та психології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ кандидат психологічних наук Яна Пономаренко взяла участь як експерт у ток-шоу «Відкритий доступ» на UA: Українське радіо. Ведуча програми – Оксана Білецька. Психолог представила напрацювання кафедри щодо соціально-небезпечного явища булінґу, поділилася інформацією про особливості, причини та наслідки цькування (булінґу) в шкільному середовищі і як він може вплинути на особистість у дорослому віці.

Яна Пономаренко розповіла  в студії про світовий досвід вирішення проблеми протидії цькування в школі (метод Фарста) та розповіла про форум-театр, який дозволяє учасникам вистави глибше зрозуміти свою проблему, поділитися своєю історією з іншими людьми та знайти підтримку в групі. Форум-театр – це театральна методика, яка становить систему вправ, ігор та технік, які працюють з тілом, почуттями та особистим досвідом учасників для  створення можливостей для діалогу, критичної рефлексії нашої соціальної реальності та активного пошуку низових рішень соціальних проблем. Акторами та сценаристами у виставі форум-театру є не професійні актори, а звичайні люди, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Яна Пономаренко зазначила, що студенти університету під час навчання опановують методи протидії та запобігання булінгу, яким майбутніх психологів навчають та передають власний досвід фахівці кафедри соціології та психології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ.

Запис програми за посиланням: