Питання щодо підвищення професійного рівня працівників кінологічних служб розглядалися під час Всеукраїнської науково-практичної конференції у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

У роботі конференції взяли участь представники МВС України, Міністерства оборони України, Державної фіскальної служби України, ГУНП в Харківській області, закладів вищої освіти – Харківської державної зооветеринарної академії, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, науковці, слухачі магістратури, курсанти вишу.

Від імені ректора університету доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка учасників наукового заходу привітав проректор вишу доктор юридичних наук, професор Михайло Бурдін. Він підкреслив актуальність проведення конференції та наголосив на важливості питань, пов’язаних із підготовкою висококваліфікованих фахівців службової кінології, удосконаленням професійних знань керівників кінологічних підрозділів поліції щодо організації та керівництва службовою кінологією.

Начальник відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України Світлана Коломієць свою доповідь присвятила темі розвитку кінологічних служб органів системи МВС. Вона окреслила їх структуру, завдання, які вирішують працівники кінологічної служби, особливості роботи цих підрозділів та перспективи розвитку. Кінологічні підрозділи Національної поліції ефективно залучаються до розшуку та затримання правопорушників, до розкриття вбивств, розбійних нападів, крадіжок, виявлення наркотичних засобів і вибухових речовин, вогнепальної зброї, забезпечення публічної безпеки і порядку, конвоювання заарештованих та засуджених, до охорони важливих об’єктів, територій та під час проведення масових заходів тощо.

У результаті ефективного застосування розшукових собак було розкрито низку протиправних посягань. У середньому по державі за рік один кінолог брав участь у розкритті 27 злочинів. А тому фахівці вважають дуже потрібним, аби спеціалісти-кінологи першими виїжджали на кожний випадок.

Під час конференції обговорювалися питання організації кадрової роботи на місцях щодо комплектування кінологічних підрозділів відповідними фахівцями та службовими собаками; можливості підготовки кінологів зі службовими собаками на базі закладів освіти (установ) МВС, Національної поліції, інших органів державної влади; шляхи підвищення підготовки фахівців службової кінології; питання, які є перспективними і які належить вирішити у майбутньому. Також учасники заходу обмінялися думками щодо підготовки та участі кінологічних підрозділів Національної поліції у забезпеченні публічного порядку та безпеки під час проведення масових заходів тощо.

Усі пропозиції та рекомендації будуть опрацьовані.  Доповіді, які були надіслані авторами для участі в конференції, опубліковані у збірнику тез.