Вийшов друком підручник заслуженого працівника освіти України, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ Володимира Греченка.

У підручнику висвітлено основні аспекти історії та культури України від первісного суспільства і до сучасної доби. Його написано на основі лекцій Володимира Анатолійовича Греченка, який протягом багатьох років читав їх у різних вищих навчальних закладах Харкова. Від інших подібних це видання відрізняється концептуальністю, цікавим фактичним матеріалом, логічністю й послідовністю викладу.

Підручник розрахований для викладачів дисципліни «Історія та культура України», студентів і курсантів, які вивчають цю дисципліну, й усіх, хто цікавиться вітчизняною історією та культурою.