У м. Київ за ініціативою Комітетів законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради України, а також за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні відбулася міжнародна конференція «Кримінальний процесуальний кодекс України: проблеми застосування та перспективи удосконалення» з нагоди 5 річниці набрання чинності. Конференція була присвячена актуальним проблемам, які виникають при застосуванні окремих положень Кримінального процесуального кодексу України та можливим способам їх вирішення.

Від Харківського національного університету внутрішніх справ у конференції взяли участь академік Національної академії правових наук України заслужений юрист України Олександр Бандурка, проректор університету доктор юридичних наук, доцент, підполковник поліції Михайло Бурдін, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства Олександр Юхно.

Під час конференції відбулися панельні засідання. Під час одного з них із доповіддю щодо питань наукового забезпечення досудового розслідування виступив Олександр Бандурка, виступ якого завершився оплесками присутніх. Під час роботи конференції також були розглянуті проблеми закінчення процедури застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні; запровадження спрощеного порядку розслідування кримінальних правопорушень; особливі порядки кримінального провадження; захист прав окремих категорій потерпілих від злочинів в кримінальних виробництвах. По вказаним питанням науково-педагогічним складом університету до відповідних Комітетів Верховної Ради України надано відповідні пропозиції та рекомендації.