Залучення практичних працівників до навчання є одним із пріоритетних напрямів підготовки поліцейських у рамках реформування та розбудови Національної поліції України. З метою діалектичного поєднання теоретичних знань, що здобуваються слухачами під час навчання у Харківському національному університеті внутрішніх справ та практичних навичок, необхідних поліцейським у подальшій роботі, до проведення занять з викладачами університету запрошуються найбільш підготовлені працівники ГУНП у Харківській області. Під час занять слухачі можуть отримати інформацію про найпоширеніші проблеми, що зустрічаються у роботі поліцейського, та правові шляхи їх вирішення, якими діляться практичні працівники, виходячи з власного досвіду.