Збірник наукових праць «Вісник Кримінологічної асоціації України» видається з метою наукового забезпечення практичної діяльності органів внутрішніх справ, сприяння реалізації правоохоронними органами державної політики у сфері протидії злочинності, налагодження творчих зв’язків з міжнародними кримінологічними організаціями та вивчення досвіду їх роботи, здійснення кримінологічного прогнозування, а також розвитку вітчизняної кримінології.

Основними завданнями виданняє:оприлюднення основних результатів наукових досліджень у галузі кримінальної юстиції, що проводяться ад’юнктами, здобувачами, науково-педагогічним складом Харківського національного університету внутрішніх справ, а також представниками інших навчальних закладів, установ та організацій; надання першочергової можливості науковим, науково-педагогічним працівникам університету публікувати результати власних досліджень у вигляді наукових статей згідно з вимогами Міністерства освіти і науки України, впроваджувати наукові розробки у практичну діяльність правоохоронних органів; узагальнення досвіду вирішення проблем боротьби зі злочинністю; висвітлення теоретичних і практичних проблем кримінального права та кримінології у світлі реформування кримінальної юстиції; удосконалення національного кримінального законодавства, правового регулювання, інформаційно-аналітичного та організаційно-управлінського забезпечення протидії злочинності в Україні; сприяння формуванню в Україні системи кримінологічного моніторингу як постійно діючого інструменту збирання та узагальнення кримінологічної інформації; підвищенню теоретичного рівня та методологічної обґрунтованості кримінологічних досліджень; науковій та освітній взаємодії навчальних, наукових закладів різних форм власності, органів державної влади та неурядових організації, що займаються проблемами протидії злочинності та запобігання злочинам; інформування наукової громадськості про результати роботи спеціалізованої вченої ради Д 64.700.03, що діє в університеті, та захисти дисертаційних досліджень працівниками університету або членами Кримінологічної асоціації України, про проведені наукові заходи (конференції, науково-практичні семінари, круглі столи тощо); опублікування рецензій на монографії, підручники, навчальні посібники та інші видання, підготовлені працівниками університету або представниками Кримінологічної асоціації України.

За 5 років:

1. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1021 від 07.10.2015 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо діяльності спеціалізованих вчених рад від 29 вересня 2015 року» збірник включений до Переліку наукових фахових видань України з юридичних наук.

2. Збірник є переможцем конкурсу на краще наукове, навчальне та періодичне видання в навчальних закладах та наукових установах Міністерства внутрішніх справ України у 2016 році та отримав диплом за І місце у номінації «наукові періодичні видання».

3. Впроваджений конкурс статей, опублікованих у збірнику наукових праць «Вісник Кримінологічної асоціації України» з кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології, який проводиться щорічно під егідою Кримінологічної асоціації України.

4. Видання представлено в мережі Інтернет:

- Веб-сайт збірника наукових праць та наявність його англомовної версії: http://www.visnikkau.org;

- у відкритому доступі на сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського НАН України на порталі «Наукова періодика України»;

- статті, опубліковані у збірнику, розміщуються в університетському репозиторії KhNUSAIR, який має міжнародну реєстрацію;

- має профіль видання у Google Scholar (Google Академії);

5. Опубліковано 353 наукові статті, авторами (співавторами) яких переважно є науково-педагогічні та наукові працівники, ад’юнкти, аспіранти, докторанти, слухачі, студенти, курсанти університету та інших ВНЗ України, а також практичні працівники органів Міністерства внутрішніх справ України, представники прокуратури та адвокатури України.

6. Склад редакційної колегії постійно оновлюється, на теперішній час до нього входять:

- 20 докторів юридичних наук, з яких шість є штатними працівниками Харківського національного університету внутрішніх справ, іноземний представник Празького інституту досліджень з питань безпеки (PSSI), іноземний представник Європейського товариства кримінологів (Чеська Республіка), представник Інституту законодавства Верховної Ради України, представник Південного регіонального наукового центру Національної академії правових наук України, два представника Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, три представника Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, представник Національної академії прокуратури України, представник Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна», представник Академії Державної пенітенціарної служби (м. Чернігів), представник Національної академії внутрішніх справ, представник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка (м. Миколаїв);

- доктор філософії – представник Університету Англія Раскін (Кембридж, Велика Британія);

- кандидат юридичних наук – представник Харківського національного університету внутрішніх справ.

Редакційна колегія збірника наукових праць «Вісник Кримінологічної асоціації України» вітає авторів та читачів із 5-річчям видання та запрошує до плідної співпраці науковців, правоохоронців-практиків, здобувачів, ад’юнктів, аспірантів, слухачів, курсантів та студентів, а також усіх тих, хто цікавиться проблемами реформування кримінальної юстиції.