Рейтинг складений з урахуванням систематизованих даних станом на січень 2017 року. Укладачі рейтингу – Cybermetrics Lab (Іспанія) – інтерпретують рейтинг Webometrics як оцінку результатів науково-дослідної діяльності кращих вузів світу.

Загалом до Webometrics Ranking of World Universities потрапили близько 12 тисяч вищих навчальних закладів з усього світу, у т.ч. й 342 вищих навчальних заклади України.

Згідно з результатами рейтингу Харківський національний університет внутрішніх справ посідає 78 місце з 342 в українському рейтингу і 7047 – з 11996 у світомому.

Національна академія внутрішніх справ – 111 / 8844

Львівський державний університет внутрішніх справ – 175 / 13291

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ 196 / 15200

Одеський державний університет внутрішніх справ 248 / 18381

Луганський державний університет внутрішніх справ – 269 / 19794

Оцінювання університетів відбувається за чотирма показниками:

PRESENCE (присутність) – кількість сторінок на сайтах в основному домені установи, які індексуються пошуковою системою Google;

VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки установи; розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic;

TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations;

EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago.