За ініціативою української громадської організації миротворців ООН в  Харкові відбулася робоча зустріч з питань соціальної адаптації осіб, які  пройшли зони збройних конфліктів. На зустрічі були присутні фахівці з психології, педагогічної, правоохоронної сфери, представники військових ветеранських організацій з Києва, Кременчука, Чернівців, Івано-Франківська, Харкова, а також учасники антитерористичної операції та спеціальних миротворчих місій ООН, в яких Україна брала участь. На запрошення організаторів у зібранні взяв участь і представник Харківського національного університету внутрішніх справ, підполковник поліції Василь Корнієнко, який у 2012–2014 рр. проходив службу у складі національного персоналу МВС України (спеціальна операція ООН по підтримці миру та безпеки в Республіці Південний Судан).

Основною темою конференції була соціалізація особистості тих, хто повернувся із зон збройних конфліктів, питання посттравматичного синдрому розладу психіки, адаптації та входження у середу нормального суспільного життя. Своїми думками та досвідом ділилися кілька поколінь ветеранів бойових  дій – від учасника Другої світової війни – до ветеранів Афганістану, локальних війн, учасників бойових дій в Республіці Ірак та АТО. Учасники зібрання також піднімали питання соціально-правової допомоги, державного забезпечення та гарантій соціального захисту. Наприкінці робочої зустрічі був вироблений спільний проект організаційних заходів та плану дій ветеранських і громадських організацій щодо соціального захисту осіб, які пройшли зони збройних конфліктів.

Василь Корнієнко,

старший викладач кафедри