Курсанти 4-го курсу факультету № 1 разом із кураторами групи доцентом кафедри криміналістики та судової експертології Тетяною Матюшковою та Василем Корнієнком відвідали музей патологічної анатомії людини Харківського національного медичного університету. Захід було організовано у вільний від навчання час як факультатив до практичних занять з судової медицини. Експонатами музей поповнювався протягом усього існування кафедри анатомії Харківського національного медичного університету (близько 80-ти років), і вони наочно демонструють деструктивний вплив шкідливих звичок людини та інших факторів, які призводять до анатомічних відхилень органів та тканин організму.

З етико-психологічної сторони у музеї заборонено користуватися фото- та відеоапаратурою. Тому поділитися можна тільки враженнями від екскурсії, які дуже запам’ятовуються кожному відвідувачеві. Розповідь екскурсовода (асистента кафедри) та експонати наглядно демонструють як може впливати, наприклад, зловживання алкоголем на печінку людини, або на ще не народжену дитину матері, яка хворіла на алкоголізм чи наркоманію; до чого може призвести неконтрольоване, без нагляду лікаря вживання фармацевтичних, зокрема, седативних препаратів. Ракові пухлини на органах людини, каліцтво та потворність немовлят – усі вони поміщені у формаліновий розчин як мовчазні свідки і нагадування кожному, особливо молоді, про важливе значення турботи про своє здоров’я та майбутнього покоління нації.

Василь Корнієнко,

старший викладач кафедри