Курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ активно проводять вільний від занять час. Минулими вихідними здобувачі освіти 2 курсу факультету № 2 відвідали Національний музей-садибу М.І. Пирогова – видатного ученого, хірурга та анатома, засновника військово-польової хірургії, педагога та громадського діяча. У музеї-садибі збережено особливе культурне середовища, яке було за життя вченого. Тут представлені всі відомі праці Миколи Пирогова, його рукописи й особисті речі, а також література про нього, медичні інструменти, що використовувалися в практиці лікарів тих часів тощо.

Такі заходи допомагають поглиблювати знання з історії України, формують громадянську свідомість та національно-патріотичні почуття.