Військовий стан у державі вимагає від освітнього процесу максимального наближення теоретичних знань до практичних дій, особливо під час воєнного стану. Вирішити це завдання дозволяє залучення до освітнього процесу військових, які мають практичний досвід виконання обов'язків в умовах бойових дій.

Для курсантів 1 курсу факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ організовано бінарні заняття з домедичної підготовки. Практичні заняття провели кулеметник окремого загону оперативного призначення штурмового підрозділу «Спартан» імені Петра Болбачана Національної гвардії України, старший сержант ЗСУ та доцентка кафедри криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки факультету № 1 Тетяна Орлова. Курсанти прослухали унікальні поради щодо надання допомоги собі та пораненим побратимам в умовах ведення бою – в червоній зоні під вогнем противника. Вони також дізналися про особливості дій із забезпечення декомпресії грудної клітини та евакуації поранених, про порядок використання турнікетів, їх види, переваги і недоліки. Зустріч із бійцем з фронту сприймалася курсантами з щирою повагою і вдячністю.