Його автори – професори кафедри теорії та історії держави і права факультету № 1 Олександр Бандурка та Юлія Загуменна, а також доцентка кафедри кримінального права і кримінології Ірина Бандурка.

Забезпечення безпекового середовища дитини – це завдання батьків, школи, дошкільного дитячого закладу, правоохоронних органів, органів освіти й охорони здоровʼя, держави та суспільства загалом. У книзі містяться поради щодо захисту дитинства у різних вікових категоріях — від немовлят до підлітків. Головну увагу у виданні приділено питанням безпеки дитини під час війни, правилам безпеки дітей у дворі, на вулиці, по дорозі додому, у побуті тощо. Автори звертають увагу на такі важливі питання, як безпека в дитячому садку, небезпеки, що чекають на дитину під час самостійного повернення додому, травми та їх профілактика, психологічні й соціальні аспекти безпеки, як уникнути небезпеки булінгу, педофілії та інших загроз. Книга пропонує практичні поради щодо виховання свідомих і безпечних дітей. Видання буде корисним для батьків, які відповідають за безпеку дитини, для інших членів сімʼї, яким не байдуже її фізичне здоровʼя, для вихователів і вчителів, керівників дошкільних і шкільних освітніх закладів, для працівників державних органів влади і місцевого самоврядування, до обовʼязків яких входять питання виховання, освіти, охорони здоровʼя і соціального захисту українських дітей. Видання зацікавить різні громадські організації, які займаються проблемами дітей, протидією домашньому насильству та шкільному булінгу. Рекомендації й поради, викладені авторами, будуть корисними для усіх, хто зобовʼязаний створювати умови безпечного дитинства.

Примірники книги передано до наукової бібліотеки Харківського національного університету внутрішніх справ.