На засіданні було обговорено низку актуальних питань кримінально-правової політики в умовах війни, а також кримінологічних засад перехідного правосуддя в Україні. Завідувач кафедри кримінального права і кримінології Юрій Орлов ознайомив курсантів із базовими положеннями концепції правосуддя перехідного періоду, яка передбачає одночасну діяльність держави й інститутів громадянського суспільства у чотирьох напрямах: ефективна діяльність кримінальної юстиції; відшкодування збитків жертвам війни; інституційні реформи, що унеможливлюють повторення минулого; встановлення історичної правди. Було наголошено на важливості наукового критичного аналізу проєкту нового Кримінального кодексу України та долучення до цієї справи курсантського активу.

Доцент кафедри Тетяна Шевчук ознайомила присутніх із основними вимогами до оформлення тез доповідей для участі у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Злочинність і протидія їй в умовах війни та у повоєнній перспективі: міждисциплінарна панорама», проведення якої заплановано на 19 квітня 2024 року в Харківському національному університеті внутрішніх справ.