Доцентка кафедри соціології та психології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Олена Шахова провела онлайн навчально-практичний семінар для фахівців державної пенітенціарної служби України в Харківській області. Захід відбувся у межах програми щодо підвищення ефективності професійної діяльності психологів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

Семінар було присвячено розгляду сучасного наукового підходу до психоемоційної регуляції, якій будується на основі Полівагальної теорії американського нейробіолога та професора психіатрії Стівена Порджеса.

Учасники семінару дізналися про три організаційні принципи Полівагальної теорії – нейроцепцію, ієрархію та ко-регуляцію, з’ясували, як ці принципи можна задіяти, щоб почуватися більш безпечно в стресовому середовищі. Практичні вправи допомогли учасникам семінару ознайомитись із можливостями застосування принципів Полівагальної теорії у роботі психолога пенітенціарної служби.