Слухачі магістратури факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ, старші лейтенанти поліції Даніїл Зінченко та Ярослава Любутіна провели лекційне заняття для працівників обласної лікарні ім. Пирогова у Вінниці, присвячену актуальним питанням кіберзахисту та захисту інформації.

Така ініціатива є частиною стратегії університету, спрямованої на посилення зв'язків із громадськими та державними установами та на розширення своєї освітньої місії за межами академічного простору. Вона відображає глибоке розуміння того, що сучасні виклики у сфері інформаційної безпеки вимагають комплексного підходу та об'єднання зусиль фахівців різних галузей.

Лекція була сфокусована на критично важливих аспектах кіберзахисту в медичній сфері, а саме: на захисті інформації про пацієнтів, протидії кібератакам, належному управлінні інформаційними системами у медичних установах. Експерти розглядали різні сценарії та виклики, з якими сьогодні можуть зіткнутися лікарні, підкреслюючи важливість постійного оновлення знань та навичок із кібербезпеки серед медичного персоналу.

Особливу увагу було приділено питанням захисту конфіденційної інформації. Враховуючи чутливий характер медичних даних, лектори наголосили на важливості розроблення та впровадження ефективних механізмів захисту, зокрема криптографічного шифрування даних та застосування комплексних систем авторизації.

Проведення таких заходів сприятиме підвищенню рівня обізнаності серед медичних працівників щодо потенційних кіберзагроз та розробленні більш ефективних стратегій кіберзахисту в медичній галузі. Він також засвідчує велику роль освітніх установ, таких як Харківський національний університет внутрішніх справ, у формуванні сучасного цифрового суспільства, що базується на безпеці, довірі та високому рівні компетенцій у сфері кібербезпеки