Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» до Дня Соборності України був проведений за ініціативи Інституту політико-правових та релігійних досліджень та підтримки Міністерства молоді та спорту України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Європейської культурної асамблеї, Київської міської державної адміністрації, Всеукраїнського товариства «Знання» України.

Метою конкурсу було сприяння утвердженню української національної та громадянської ідентичності, поширення патріотичних ідей, виявлення і підтримка обдарованої молоді, заохочення до патріотичної творчості захисників і захисниць України через участь у мистецьких проєктах, підвищення рівня обізнаності про історію становлення сучасної української культури й мистецтва, створення умов для її творчого зростання.

Прийом конкурсних робіт тривав майже три місяці, надійшло 20187 есе учасників, серед яких були і творчі роботи курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ, підготовлені під керівництвом викладачів кафедри українознавства факультету № 2. До оцінювання робіт конкурсантів були залучені відомі державні та громадські діячі, вчені, митці, представники міжнародних організацій та провідних правничих видань.

За результатами відбору Всеукраїнського конкурсу визначено переможців. Щиро вітаємо курсантку 103 групи факультету № 2 Мілену Цвєткову (керівник – завідувач кафедри українознавства факультету № 2, доктор філологічних наук, професор Ігор Чорний) з отриманням Диплома ІІ ступеня і курсанта 104 групи факультету № 1 Максима Хилобокого (керівник – старша викладачка кафедри українознавства факультету № 2 Наталія Єльнікова) з отриманням Диплома ІІІ ступеня.