З метою підвищення рівня професійної майстерності доцентка кафедри адміністративного права та процесу факультету № 1 Ірина Казанчук взяла участь в онлайн-курсі на тему «Безпека в інтернеті під час війни», організованому Громадською організацією «МІНЗМІН» на платформі «Prometheus».

Цей курс створений для того, щоб сформувати в освітян і представників громадськості вміння, необхідні кожному для критичного сприйняття інформаційного простору, безпечного використання сучасних технологій та ефективного оперування цифровими інструментами, зокрема соцмережами.

Курс складався з чотирьох блоків, під час яких учасники навчалися захищати свою особисту інформацію, уникати шахрайств і бути свідомими громадянами цифрового суспільства.

Під час модулю «Інформаційна грамотність і безпека в інтернеті» спікери ознайомили учасників із загрозами інформаційних маніпуляцій у воєнний час й способами ефективної протидії, презентували принципи критичного споживання інформації та навчили мінімізувати свої цифрові сліди в мережі.

У другому модулі «Комунікація та безпечна взаємодія в цифровому суспільстві» учасники навчалися вибирати безпечний месенджер для робочої та особистої комунікації, встановлювати двоетапну перевірку й користуватися менеджерами паролів.

З’ясувати причини вразливості персональних даних і сформулювати практичні навички з налаштування та збереження власної приватності в мережі обговорювали під час модуля «Приватність і цифрове середовище».

Модуль «Потенційні ризики та інформаційна грамотність» надав можливість учасникам курсу разом із тренерами відпрацювати конкретні кроки в разі неприємностей у мережі. Вони дізналися контакти служб і платформ, до яких можна звертатися за допомогою, а також отримали практичні навички, спрямовані сформувати ефективну стратегію навчання впродовж життя в контексті онлайн-безпеки.

За результатами проходження курсу та успішного виконання тестових завдань Ірина Казанчук отримала сертифікат з підвищення кваліфікації.