Для слухачів магістратури і студентів кафедри соціології та психології факультету № 6 бінарне заняття на тему «Особливості воєнно-політичного конфлікту» провели професорка кафедри Ольга Марченко та професор кафедри тактики авіації льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Олег Громико. Під час заняття було проаналізовано зміст Закону України «Про національну безпеку» щодо уточнення сутності поняття «воєнний конфлікт» як форми розв’язання міждержавних і внутрішньодержавних суперечностей із двостороннім застосуванням воєнної сили. Розглянуто специфічні особливості воєнно-політичного конфлікту, що полягають у наявності як воєнної, так і політичної сторін. З одного боку воєнно-політичний конфлікт – це політичні протиріччя у вищій фазі свого розвитку, з іншого боку – він передбачає використання воєнної сили, яка виступає механізмом його розвитку та вирішення. На лекції було розглянуто причини та умови виникнення, стадії розвитку воєнно-політичного конфлікту, зокрема, проаналізовано воєнно-політичну обстановку навколо України. Наголошено, що за умови високого рівня військового потенціалу держав у разі відсутності розробленої та узгодженої міжнародної нормативно-правової бази навіть дозоване використання військової сили може різко дестабілізувати обстановку у потенційно конфліктних регіонах, призвести до ескалації конфлікту та до масштабної локальної війни. Тому військовий компонент державної могутності України є домінуючою складовою забезпечення національних інтересів країни. Зважаючи на актуальність магістранти і студенти взяли активну участь в обговоренні теми лекції.