Конференцію, приурочену до Дня прав людини, відкрив ректор Харківського національного університету внутрішніх справ член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Валерій Сокуренко. Він привітав учасників наукового зібрання та побажав усім плідної й результативної роботи.

З вітальними словами до учасників заходу звернулися директор Департаменту освіти, науки та спорту МВС України кандидат юридичних наук Олександр Тарасенко, начальник Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Руслан Горяченко, ректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Дмитро Швець, ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор Олександр Моргунов. До привітань також долучився і перший віцепрезидент Національної академії правових наук України, академік НАПрН України, президент Кримінологічної асоціації України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Бандурка.

Конференція була представлена за 13 напрямами роботи. Її учасники представили понад 120 тез доповідей, які надійшли з різних областей України, а також Великої Британії (Кембридж, Ньюкасл-апон-Тайн).

Із доповідями виступили голова Одеського апеляційного суду, доктор юридичних наук, професор Ігор Артеменко, голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, кандидат юридичних наук Сергій Вилков, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, підполковник поліції, доктор філософії в галузі права Ігор Волокітенко, керівник Департаменту організаційного забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор юридичних наук, професор Олексій Дрозд, професор кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Роман Миронюк та інші.

Під час конференції були розглянуті актуальні проблеми становлення та розвитку захисту й дотримання прав людини і громадянина, науково-правові засади та особливості підготовки та діяльності в означеній сфері співробітників Національної поліції України, а також інших правоохоронних та судових органів.

За підсумками конференції буде сформовано відповідну резолюцію, до якої увійдуть основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу.