Відбулося спільне онлайн-засідання наукового студентсько-курсантського гуртка кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ «Актуальні проблеми розвитку національної економіки в умовах глобалізації» та секції «Проблемні аспекти забезпечення економічної безпеки держави».

Завідувачка кафедри, кандидатка економічних наук, доцентка Олена Лук’янихіна провела бесіду на тему «Підготовка наукової доповіді: принципи академічної доброчесності, ресурси, методи пошуку інформації». Вона ознайомила присутніх з основними документами Сумської філії ХНУВС, що містять політику, стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності, розповіла про сутність, основні види порушень академічної доброчесності та відповідальність відповідно до чинного законодавства як науково-педагогічних працівників, так і здобувачів вищої освіти. Наголошено було також на необхідності дотримання доброчесної поведінки в межах освітнього процесу і наукової діяльності. Завідувачка кафедри продемонструвала учасникам основні наукові ресурси і методи пошуку інформації для підготовки наукового повідомлення, розповіла гуртківцям про Нобелівську лауреатку 2023 року у галузі економічних наук Клаудію Голдін, яка отримала премію «за поглиблення розуміння позицій жінок на ринку праці».

Керівниця гуртка, кандидат економічних наук Світлана Петровська звернула увагу на жінок-лауреаток Нобелівської премії та їх співвідношення у порівнянні із чоловіками-лауреатами, а також детальніше зупинилася на Нобелівських лауреатках у галузі економіки. Вона запропонувала здобувачам вищої освіти дискусію на тему «Чому так мало жінок отримують Нобелівську премію?», що викликала зацікавлення та жваве обговорення.

Сумська філія ХНУВС