До Дня заснування Харківського національного університету внутрішніх справ професорка кафедри педагогіки та психології факультету № 3 Світлана Харченко провела засідання наукового гуртка за темою «Розвиток школи юридичної психології в ХНУВС». Вона зазначила, що розвиток школи юридичної психології в університеті розпочався у 1994 році, коли було створено соціально-психологічний факультет для підготовки правоохоронців за спеціальністю «Психологія».

Школа юридичної психології в ХНУВС зробила суттєвий науковий внесок у розвиток психологічної та юридичної наук, її особливістю є практична спрямованість, зосередженість на питаннях психологічного забезпечення правоохоронної діяльності та підготовки кадрів для органів та підрозділів Національної поліції.

В умовах сьогодення психологи ХНУВС надають психологічну допомогу військовослужбовцям Збройних Сил України: проводять індивідуальні психологічні консультації, надають рекомендації щодо подолання наслідків стресу, способів самодопомоги, прийомів психологічного відновлення, покращення емоційного стану, підвищення емоційної стійкості та відновлення після виконання бойових завдань.

У наукових працях психологи висвітлюють такі питання: розвиток життєстійкості та стресостійкості працівників поліції в умовах воєнного стану; реагування працівників поліції на випадки домашнього насильства під час військової агресії в Україні; психотерапевтична робота з військовослужбовцями і ветеранами війни, а також членами їх родин; психічні стани психологів, які працюють з постраждалими в умовах війни; особливості соціального та психологічного благополуччя вимушених переселенців.