З метою національно-патріотичного виховання молоді курсанти навчальної групи 305 факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ разом із кураторкою, професоркою кафедри педагогіки та психології кафедри Світланою Харченко  відвідали пам’ятник українському поетові, перекладачу, прозаїку, літературознавцю, правозахиснику, уродженцю Вінниччини Василю Семеновичу Стусу (1938 – 1985 рр.).

Поезія Василя Стуса характеризується ліричністю, мелодійністю, її основу становить усвідомлення внутрішньої свободи, готовності до боротьби за кращу долю народу і України. Манера письма Василя Стуса гармонійно поєднала українську традицію із найкращими зразками світової, особливо європейської, спадщини. Вагомий внесок в українську літературу зробив Василь Стус і на терені перекладу: німецької; англійської, італійської, іспанської та французької мов.

Пам’ятник Василю Семеновичу Стусу виконаний вінницьким скульптором Анатолієм Бурдейним і майстром Володимиром Ніновим у стилі символіко-метафоричного реалізму. Основним образом пам’ятника є крило як нестримний духовний злет, високий трагізм долі і висока, але недоспівана поезія.