Старша викладачка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 кандидатка історичних наук, доцентка Оксана Малютіна спільно з професоркою Донецького національного університету імені Василя Стуса, медіатренеркою, докторкою політичних наук Іриною Мацишиною провели бінарне заняття зі студентами навчальної групи факультету №6 ХНУВС на тему «Формування «військової тривоги»: історичний досвід». Медіатренерка охарактеризувала поняття «тривоги» та інструменти формування «військової тривоги» в історичному контексті. Інтерактивні прийоми дозволили з’ясувати, що у стані невизначеності тривожна людина стає заручником впливу інформації, нею легко маніпулювати та її зручно контролювати. Наприкінці 20-х років ХХ ст. у медіапростір була впроваджена парадигма ідеологічного протистояння капіталістичних та соціалістичної країн і відпрацьовані інструменти та техніки керування суспільною тривогою. Радянська влада використовувала механізми нагнітання, дипломатію шантажу, розгойдування ситуації тощо. Проведені історичні паралелі доводять, що базові інструменти впливу на свідомість людей стали більш технологічними, але не змінилися за своєю суттю. Набуті під час заняття знання допоможуть студентам коригувати своє ставлення до негативних інформаційних впливів, напрацьовувати практику критичного мислення як до інформаційних продуктів, так і до технік їх просування.