Доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Олексій Шуміло взяв участь у консультаціях, які проводилися в Українському кризовому медіа центрі на тему «Проблеми юридичної відповідальності за екологічні правопорушення: причини та шляхи вирішення». У заході взяли участь представники органів державної влади, науковці, представники громадськості.

Під час обговорення Олексій Шуміло наголосив, що важливим рішенням проблеми недієвості відповідальності, в першу чергу, є не жорстокість покарання, а фінансовий аспект, зокрема, запровадження обов'язкового страхування екологічних ризиків підприємствами для забезпечення повного і кратного відшкодування шкоди, заподіяної довкіллю.