Доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Олексій Шуміло взяв участь у прес-конференції «Невидимий вбивця у нашій оселі: наслідки використання свинцевих фарб для здоров’я українців», яка відбулася в інформаційному агентстві УНІАН у м. Києві. Захід проходив у рамках глобальної кампанії — Міжнародного тижня дій щодо запобігання отруєння свинцем (ILPPWA), яка проводилася під егідою Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Під час прес-конференції Олексій Шуміло зазначив, що Міжнародна організація праці ще в 1921 році прийняла Конвенцію про заборону свинцю у фарбах. Україна приєдналася до цієї Конвенції в 2014 році, але на законодавчому рівні це питання в Україні й дотепер не вирішено. Тому Технічний регламент щодо обмеження вмісту свинцю у фарбах може успішно врегулювати це питання.