З нагоди Дня Незалежності України для здобувачів вищої освіти факультету № 6 університету проведено онлайн-відеолекторій «32 роки Незалежності. Тисячоліття державності» за участі керівництва факультету, кафедр, кураторів навчальних груп, а також начальниці Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті кандидатки історичних наук Марії Тахтаулової.

Захід відкрила деканеса факультету Оксана Брусакова, яка привітала усіх із Днем Незалежності, наголосила на надзвичайно важливому значенні заходу. Лекторка Марія Тахтаулова за допомогою слайд-шоу окреслила головні віхи державотворчого процесу в історії нашої держави, зробила окремий акцент на висвітленні історичних коренів республіканської демократичної традиції та європейського цивілізаційного вибору України. На відміну від свого північного сусіда, Україна здавна визначила свій історичний шлях до європейської спільноти. Однак, шлях побудови власної незалежної держави складався нелегко для українського народу. Сьогодні цивілізаційний вибір Володимира Великого, військові традиції часів козацтва, Магдебурське право, відродження мрії про суверенітет у колі української інтелігенції ХІХ-ХХ століття, боротьба дисидентського руху за право національного самовизначення – усе це ті сторінки історії, які утверджують почуття національної гідності та посилюють любов до Батьківщини кожного громадянина і захисника України.